Jak pozbyć się oznak starzenia za pomocą komórek macierzystych CGF?

Jak pozbyć się oznak starzenia za pomocą komórek macierzystych CGF?

Niemal każdy z nas marzy o tym, aby zachować piękny i młody wygląd jak najdłużej. Często oglądając na ekranie znane twarze zastanawiamy się, jak to możliwe, że w dojrzałym wieku ich skóra wciąż nie posiada zmarszczek. Procesy starzenia dotykają każdego człowieka i nie da się uciec przed skutkami upływającego czasu. Można jednak opóźnić ich wystąpienie, a także zredukować je, gdy już się pojawią. Jednym ze sposobów na to jest terapia CGF, czyli koncentratem zawierającym wysokie stężenie czynników wzrostu i komórek macierzystych.

CGF - czym się charakteryzuje?
CGF (Concentrated Growth Factor - skoncentrowane czynniki wzrostu) jest jedną z najbardziej innowacyjnych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej. CGF jest pozyskiwany z krwi podobnie jak osocze bogatopłytkowe czy fibryna bogatopłytkowa. Po pobraniu krwi umieszcza się próbówki w specjalnej aparaturze, gdzie odbywają się procesy odwirowania i odpowiedniego przetworzenia materiału. Otrzymuje się w ten sposób koncentrat, w którym znajdują się skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste. Zarówno metoda pozyskiwania, jak również opis preparatu przypomina osocze bogatopłytkowe. Między tym dwoma substancjami jest bardzo dużo podobieństw, ale też różnic, które decydują o różnorodnym ich działaniu. W przypadku CGF koncentracja czynników wzrostu jest znacznie wyższa niż w osoczu. Dodatkowo, występują w nim również komórki macierzyste. W rezultacie, CGF może działać znacznie szybciej niż osocze bogatopłytkowe zapewniając przy tym efekty na dłużej.

Na czym polegają zabiegi CGF?
Zabiegi CGF uznawane są za jedne z najbezpieczniejszych, jakie oferują kliniki medycyny estetycznej. Wynika to z faktu, że do zabiegu wykorzystuje się własną krew pacjenta, która przy podaniu nie powoduje nietolerancji ani reakcji uczuleniowych. Preparat można aplikować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest mezoterapia igłowa. W drugiej, stosuje się preparat w formie zagęszczonego żelu, który sprawia, że substancje uwalniają się stopniowo. Czynniki wzrostu i komórki macierzyste zawarte w CGF stymulują procesy odnowy i regeneracji skóry, poprzez pobudzenie procesów namnażana nowych komórek. Dodatkowo, prowadzą do zwiększenia produkcji włókien kolagenu i elastyny. Mechanizmy te sprawiają, że skóra twarzy staje się gęstsza, lepiej ukrwiona i odżywiona, a zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Dla kogo zalecana jest terapia CGF?
Zabiegi z zastosowaniem CGF rekomendowane są dla szerokiej grupy osób. Wskazania mogą być czysto estetyczne, jak na przykład przeciwdziałanie procesom starzenia się skóry. Preparat można zastosować zarówno na obszar twarzy, jak i na pozostałe części ciała. Ponadto, CGF wykorzystuje się w leczeniu łysienia leczenie zakoli u mężczyzn. Inną grupą wskazań są przyczyny medyczne. Substancję podaje się w sytuacji, gdy pacjent posiada blizny, rany czy nawet poparzenia. CGF wspomaga procesy gojenia i sprawia, że uszkodzone tkanki szybciej się regenerują.

Ostatnio dodane opinie (2)
Kamila
Polecam metodę CGF. Oczywiście wykonywałam w klinice dr Pardy.
Mateusz
Terapia CGF przyniosła zadowalające efekty w zakresie łysienia zakoli na mojej głowie.
Dodaj swoją opinię o klinice
Twoja ocena ogólna:

Podobne kliniki w Warszawie

Do tej pory botoks kojarzony był przede wszystkim...
Medycyna estetyczna nie jest wyłącznie dla kobie...
Odstające małżowiny uszne są defektem wrodzony...
Skleroterapia Warszawa to zabieg, podczas kt&oacut...
Odstające uszy oraz wszelkie inne nieprawidłowo...