Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy

Ostatnio dodane opinie

szukam opinii na temat klinki drszczyt - czy mogę prosić o opinie czy warto powiekszać tam piersi ?
Powiszenie piersi
Medycyna estetyczna posiada wiele zabiegów dzięki którym możemy poprawić nasz wygląd bez ingerencji chirurgicznej. Sama często korzystam z tak...
Ninka
Ja mam do dziś kompleksy - probbowalam wszystkiego:
-głodówki
-diety
-treningi personalne
i nic, chyba się wybiorę...
kornelkaa
Polecam ten jak i wszystkie inne produkty od Zimmer.
Gabriela
Witam serdecznie :)
Muszę powiedzieć że jestem bardzo wdzięczna za zredukowania mojej nagromadzonej tkanki tluszczowej. Niechirurgic...
Jagda
Kwas hialuronowy wstrzykiwała mi pani dr Parda i wykonała to bardzo dobrze i dokładnie.
Dorota
Lubię kwas hialuronowy za jego bezinwazyjny sposób stosowania. Pani dr Barbara Parda potrafi świetnie się z nim obchodzić w bezpieczny sposób.
Marta
Zdecydowałam się na użycie kwasu hialuronowego, gdyż jet on naturalnie produkowany przez nasz organizm. Korekta moich ust właśnie tym kwasem p...
Patrycja
Z całego serca mogę polecić klinikę medycyny Estetycznej Warszawa. Dr Parde można obdarzyć wielkim zaufaniem, ponieważ perfekcyjnie wykonuję k...
Paula
W końcu usunęłam bliznę, czuję się bez niej znacznie lepiej. Dziękuję i polecam.
Dominika

Kwas hialuronowy posiada wszechstronne zastosowanie w medycynie estetycznej. Dzięki niemu wykonuje się wiele zabiegów odmładzających, a także stosuje się go do wypełniania i korekty różnych partii ciała im twarzy. Co warto wiedzieć na temat tej substancji i w jaki sposób można wykorzystać ją do poprawy wyglądu i rewitalizacji skóry? 

Dlaczego kwas hialuronowy jest tak powszechnie stosowany w medycynie estetycznej? 
Dr Barbara Parda-Głomska z Kliniki Medycyny Estetycznej w Piasecznie koło Warszawy twierdzi, że powodów jest kilka, jednak jako główny można wskazać fakt, że kwas hialuronowy jest substancją obecną naturalnie w naszych organizmach. Najwyższe jego stężenie znajduje się między innymi w skórze, gdzie wraz z kolagenem stanowi jej główny budulec. Wykorzystując do wypełniania lub odmładzania skóry składnik, do którego ludzki organizm jest przyzwyczajony, niemal nie zachodzą reakcje odrzuceniowe. Preparaty, które wykorzystywane są przy zabiegach muszą oczywiście zawierać pewne dodatkowe składniki, jak na przykład substancje powodujące usieciowanie kwasu HA, aby nie został on wchłonięty całkowicie przez organizm w trakcie kilku tygodni. 
Dawniej do zabiegów stosowano kwas hialuronowy pochodzący z tkanek zwierzęcych, które wymagały wcześniejszego przetestowania na reakcję odrzuceniową i mogły powodować stany zapalne. Obecnie głównym źródłem pozyskiwania kwasu hialuronowego są szczepy bakterii. Dzięki tej metodzie możliwe jest uzyskanie preparatów o bardzo wysokiej zawartości kwasu hialuronowego, który posiada identyczną budowę chemiczną jak kwas występujący w organizmie człowieka. Odkrycie to było przełomem w medycynie estetycznej i pozwoliło na szybki jej rozwój. 

Do czego służy kwas hialuronowy w medycynie estetycznej? 
Ludzki organizm sam produkuje kwas hialuronowy. Najwięcej występuje go w początkowych etapach naszego życia, a z czasem jego zawartość maleje. Zdaniem ekspertów już około 40 roku życia zawartość kwasu hialuronowego jest niższa o połowę niż w wieku niemowlęcym. Właśnie dlatego wiele zabiegów rewitalizujących i regenerujących polega na uzupełnieniu niedoborów tej substancji. Zwiększając zawartość kwasu hialuronowego w skórze przywraca się jej pierwotną objętość, jędrność i gładkość. Kwas hialuronowy często wykorzystuje się również w roli wypełniacza. Poprzez ostrzykiwanie nim zmarszczek i bruzd możliwe jest ich spłycenie i zniwelowanie. Preparaty można wykorzystać również do modelowania nosa, korygowania linii żuchwy, podnoszenia brwi oraz powiększania ust. 

Czy kwas hialuronowy niesie ze sobą ryzyko powikłań?
Dr Barbara Parda-Głomska przyznaje, że często spotyka się w swojej praktyce lekarskiej z osobami, które przychodzą do niej po pomoc po zabiegach wykonywanych przez osoby niebędące lekarzami. Problemy dotyczą zarówno samej estetyki, jak również powikłań pozabiegowych. Rosnąca dostępność preparatów z kwasem hialuronowym powoduje, że zabiegi wykonywane są często przez osoby bez wykształcenia medycznego. Zdarzają się również osoby, które decydują się na sprowadzenie preparatów z Azji i ich samodzielne zastosowanie w domu. Choć pomysł ten może się wydawać absurdalny, w sieci można znaleźć wiele porad, jak przeprowadzić taką procedurę i skąd wziąć kwas hialuronowy. Niestety preparaty, które pochodzą z niewiadomego źródła nie są zazwyczaj czysto biologiczne i mogą powodować wiele objawów ubocznych. W gabinetach medycznych i w klinikach stosuje się wyłącznie sprawdzone i przebadane substancje, jak na przykład wypełniacze IMESO Aesthetic Group, które podobnie jak lekarstwa wymagają dystrybucji i przechowywania w odpowiednich warunkach. 

A co z kosmetykami?
Prawdopodobnie każdy z nas mógł spotkać na półkach sklepowych kosmetyki z etykietą informującą, że zawierają kwas hialuronowy. Mają one często działanie odmładzające lub przeciwstarzeniowe. Stężenie kwasu hialuronowego jest w nich jednak zazwyczaj niewielkie, dlatego nie osiągniemy z ich pomocą takiego efektu jak po zabiegach. Stosowane regularnie mogą jednak pomóc utrzymać prawidłowe nawilżenie skóry i zapobiec jej szybkiemu starzeniu się. Kosmetyki z kwasem hialuronowym wykorzystywane są również przez lekarzy medycyny estetycznej.

Ostatnio dodane opinie (6)
Zosia

24.09.2020

Kwas hialuronowy daje fenomenalne efekty. Polecam klinikę dr Parda w Piasecznie.

Adres IP: ***.***.**.135

Marta

24.09.2020

Lubię kwas hialuronowy za jego bezinwazyjny sposób stosowania. Pani dr Barbara Parda potrafi świetnie się z nim obchodzić w bezpieczny sposób.

Adres IP: ***.***.**.135

Patrycja

21.09.2020

Zdecydowałam się na użycie kwasu hialuronowego, gdyż jet on naturalnie produkowany przez nasz organizm. Korekta moich ust właśnie tym kwasem przyniosła super efekt.

Adres IP: ***.**.***.192

~Kacper

10.07.2020

Super artykuł, jak każdy na tej stronie.

Adres IP: **.***.**.111

~Iwona

10.07.2020

Miałam zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, zabieg przeprowadzała Pani dr Parda, jestem zadowolona z efektów oraz z przeprowadzonego zabiegu.

Adres IP: **.***.**.111

~pytanie o Kwas hialuronowy

13.09.2019

czy Kwas hialuronowy to to samo co botox ?

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swoją opinię o klinice
Twoja ocena ogólna:

Podobne kliniki w Warszawie

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Przemysłowa 30
00-450 Warszawa
tel: 724761724
5/5 (1 opinia)
al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
tel: 799035735
5/5 (11 opinii)
Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa
tel: 730896990
5/5 (2 opinie)
Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa
tel: 730896990
5/5 (2 opinie)
al. Jana Pawła II 11
27-400
tel:
5/5 (11 opinii)
Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa
tel: 730896990
5/5 (5 opinii)
Łowicka 21b/1
02-502 Warszawa
tel: 784066278
4.33/5 (6 opinii)

Spektakularny efekt opalenizny – jakie znaczenie ma profesjonalny peeling dla cery przed latem połączony z nawilżaniem?
Opalając się nie możemy zapominać o właściwej pielęgn...
Jakie zabiegi na usuwanie żylaków?
Metod leczenia żylaków jest coraz więcej — chętniej za...
Żylaki atypowe, co to takiego?
Żylaki atypowe uznawane są za niezwykle rzadką dolegliwo...
Odstające uszy — zadanie dla chirurga plastycznego
Odstające uszy oraz wszelkie inne nieprawidłowości w budo...
Jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się popularnością wśród Panów?
Medycyna estetyczna nie jest wyłącznie dla kobiet, współ...
Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy posiada wszechstronne zastosowanie w medycy...
Jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się popularnością wśród Panów?
Medycyna estetyczna nie jest wyłącznie dla kobiet, współ...
Niechirurgiczna redukcja tkanki tłuszczowej
Idealna, pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałości sylwetka...
Kiedy zacząć stosować kwas hialuronowy?
Jak powszechnie wiadomo, kwas hialuronowy ma swoje zastosowa...
Odstające uszy — zadanie dla chirurga plastycznego
Odstające uszy oraz wszelkie inne nieprawidłowości w budo...