Odstające uszy — zadanie dla chirurga plastycznego

Odstające uszy — zadanie dla chirurga plastycznego

Odstające uszy oraz wszelkie inne nieprawidłowości w budowie małżowin usznych mogą spędzać sen z powiek i stać się ogromnym źródłem kompleksów, chociaż wydawać by się mogło, że przecież można je zakryć włosami. Jedynym skutecznym sposobem na zlikwidowanie tej nieprawidłowości jest zabieg operacyjny i chirurgia plastyczna Warszawa, dzięki której będzie można usunąć odstającą górną część małżowin, jak również odstające całe małżowiny od czaszki czy zwinięte małżowiny. Za pomocą chirurgii plastycznej klinika medycyny estetycznej leczy również inne niedoskonałości kształtu uszu, np. wady płatka czy dysproporcje wielkości małżowin usznych.

Jak wygląda korekcja odstających uszu?
Przede wszystkim u dzieci starszych i dorosłych jest to operacja przeprowadzana standardowo w znieczuleniu miejscowym nasiękowym, a więc nie ma konieczności usypiania pacjenta. Po wstrzyknięciu środka znieczulającego chirurg plastyczny wycina fragment skóry zza ucha i uwidacznia chrząstkę małżowiny usznej, która następnie podlega plastyce. Na chrząstkę zakładane są specjalne wszy oraz opatrunek modelujący i uciskowy, który przytrzyma małżowinę uszną w nowej pozycji i pomoże nadać im określony kształt. Po operacji zakładany jest pacjentowi specjalny opatrunek, który obejmuje uszy i głowę. Po operacji nosi się również specjalne nauszniki, a po tym czasie zdejmowane są szwy. Uczucie obrzmienia i tkliwości może utrzymywać się przez nawet kilkanaście dni.

Jakie są efekty?
Po zabiegu chirurgii plastycznej odstających uszu można liczyć na długotrwałe efekty, chociaż blizna pozabiegowa powinna być schowana w bruździe między uchem a czaszką to jednak w niektórych przypadkach może ona powstać na szczycie małżowiny lub wzdłuż grobelki. Odstające uszy nie tylko są defektem kosmetycznym, ale również stanowią bardzo głęboki problem psychologiczny, ponieważ mogą być źródłem niskiej samooceny i pewności siebie, co może znacznie utrudniać nam codzienne życie. Dzięki zabiegom niwelującym problem odstających uszu znowu poczujesz się sobą i zaczniesz żyć pełnią życia.

Ostatnio dodane opinie (0)
Dodaj swoją opinię o klinice
Twoja ocena ogólna:

Podobne kliniki w Warszawie

Ocena: 4.55/5 (11 opinii)
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 3.4/5 (5 opinii)

Kompleksy potrafią znacznie obniżyć jakość ż...
Żylaki atypowe uznawane są za niezwykle rzadką ...
Skleroterapia Warszawa to zabieg, podczas kt&oacut...
V-LASER to urządzenie, które wykorzystywane jest...
Medycyna estetyczna Warszawa to dziedzina, która ...
W klinice medycyny estetycznej Dr Parda do walki z...