Skóra wokół oczu, jak o nią dbać i jak poprawić jej kondycję?

Skóra wokół oczu, jak o nią dbać i jak poprawić jej kondycję?

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i cienka, a poza tym jest aktywna mimicznie nieraz przez cały czas, dlatego jest narażona bardziej niż inne części naszej twarzy na szybsze pojawienie się zmarszczek, wiotkość czy wysuszenie. Wraz z upływającym czasem skóra wokół oczu staje się coraz bardziej "prześwitująca" na skutek zanikających tkanek, co powoduje wrażenie zasinienia pod oczami. Skóra we wspomnianym miejscu ma również tendencję do obwisania i wiotczenia, co doprowadza do powstania tzw. worków pod oczami. W niektórych przypadkach może również dochodzić do nawisania górnej powieki. Jak należy dbać o okolice oczu, aby nie trzeba było ingerować chirurgicznie we wspomniane obszary?

Domowa pielęgnacja
W przypadku skóry wokół oczu niezwykle ważna jest codzienne pielęgnacja w domu. Przede wszystkim pod koniec dnia, należy pamiętać o dokładnym demakijażu oczu — najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie preparatu, który nadmiernie nie wysuszy skóry, a jednocześnie dokładnie pozbędzie się pozostałości tuszu. Niezwykle istotne w pielęgnacji skóry okolicy oczu jest nawilżenie, dlatego warto delikatnie rozprowadzić serum lub mocno nawilżający krem, który będzie w sobie zawierał witaminę E, C oraz F.

Biostymulacja okolic oka
Nieraz domowa pielęgnacja skóry wokół oczu może okazać się niewystarczająca, dlatego klinika medycyny estetycznej oferuje zabiegi rewitalizacji biostymulacji skóry wokół oczu. Wspomniane zabiegi nie tylko pomogą uzupełnić niedobory i wzmocnią skórę, ale również zwiększą jej zdolność do regeneracji. Dzięki zabiegowi mezoterapii igłowej, peelingom medycznym czy terapii osoczem bogatopłytkowym skóra wokół oczu będzie wyglądać zdecydowanie lepiej i doprowadzą one do spowolnienia procesów starzenia się, dzięki czemu będzie można cieszyć się przez dłuższy czas jędrną i elastyczną skórą wokół oczu. Poprawa kondycji skóry po wspomnianych zabiegach polega na zwiększonej produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się grubsza i sprawia wrażenie młodszej.

Ostatnio dodane opinie (0)
Dodaj swoją opinię o klinice
Twoja ocena ogólna:

Niemal każdy z nas marzy o tym, aby zachować pi...
Fałdy tkanki tłuszczowej, znajdujące się w oko...
Nos stanowi centralny punkt naszej twarzy, co spra...
Modelowanie warg sromowych to zabieg, który coraz...
Jeśli od dłuższego czasu walczysz z cieniami po...
Jak powszechnie wiadomo, kwas hialuronowy ma swoje...