Jak usunąć cienie pod oczami?

Jak usunąć cienie pod oczami?

Jeśli od dłuższego czasu walczysz z cieniami pod oczami, a dotychczasowe metody nie przynoszą skuteczności, to znak, że pora na konkretne działania. Niestety, u dużej liczby osób powstawanie cieni pod oczami jest dziedziczne i mogą sobie z nimi poradzić jedynie zabiegi medycyny estetycznej. Jeśli słowo "zabieg" wywołuje w tobie lęk i wizję długiego pobytu w szpitalu, to zupełnie niepotrzebnie. Obecnie wiele procedur medycznych opiera się na bezpiecznych i niemal bezbolesnych metodach, które nie wyłączają z normalnej aktywności.

Mezoterapia na cienie pod oczami
Na problem cieni pod oczami pomocna będzie mezoterapia. Poprawia ona krążenie krwi, wzmacnia skórę i zmniejsza tendencję do gromadzenia się płynów pod skorą. W mezoterapii często podaje się osocze bogatopłytkowe PRP, które zawiera płytki krwi wraz czynnikami wzrostu, pozwalając na szybką regenerację skóry. Efektem zabiegu jest odświeżona i zdrowo wyglądająca okolica oka.

Przeszczep tłuszczu pod oczy
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i zawiera znikomą ilość komórek tłuszczowych, których liczba wraz z wiekiem dodatkowo maleje. Wtedy też pojawiają się problemy związane z wyglądem okolicy oka, takie jak opadanie powiek czy omawiane cienie pod oczami. Problemu możemy wiec pozbyć się działając na przyczynę, czyli uzupełniając braki tłuszczu. Gabinety i kliniki medycyny estetycznej rekomendują lipotransfer, czyli przeszczep tłuszczu pod oczy. Materiał do zabiegu jest pobierany od samego pacjenta, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zostanie odrzucony przez organizm.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy znajduje szerokie zastosowanie w poprawianiu wyglądu okolicy oka. Dzięki tej substancji można nie tylko spłycić zmarszczki, ale również pozbyć się cieni pod oczami. Kwas hialuronowy, podobnie jak kolagen odpowiada za elastyczność i napięcie skóry, dlatego gdy wraz z upływem czasu jego ilość maleje, skóra pozostawia wiele do życzenia. Widoczność naczynek prześwitujących przez cienką skórę można zmniejszyć, podając w okolicę oka kwas hialuronowy i tym samym poprawiając gęstość i kondycję skóry.

Ostatnio dodane opinie (4)
Dorota
Kwas hialuronowy wstrzykiwała mi pani dr Parda i wykonała to bardzo dobrze i dokładnie.
Wiktoria
Mezoterapia na cienie pod oczami przyniosła mi super efekty. Nie mam już tego problemu.
~Ewa
Super artykuł, nie wiedziałam że mezoterapia może wykorzystać aż w tylu zabiegach.
~Monika
Najlepszym rozwiązaniem na usunięcie cienie pod oczami jest wykorzystanie kwasu hialuronianowego, jest bardzo efektowny i długotrwały.
Dodaj swoją opinię o klinice
Twoja ocena ogólna:

Podobne kliniki w Warszawie

Jak powszechnie wiadomo, kwas hialuronowy ma swoje...
Szybkie tempo życia, dynamiczne zmiany na rynku p...
V-LASER to urządzenie, które wykorzystywane jest...
Kompleksy potrafią znacznie obniżyć jakość ż...
Fałdy tkanki tłuszczowej, znajdujące się w oko...