Co warto wiedzieć o skleroterapii?

Co warto wiedzieć o skleroterapii?

Skleroterapia Warszawa to zabieg, podczas którego zamykane jest chore naczynie żylne. Usuwanie żylaków za pomocą skleroterapii wykorzystuje preparat chemiczny w postaci piany lub płynu. Kiedy substancja zostanie podana do naczynia, powoduje zniszczenie jego wewnętrznej warstwy, czego konsekwencją jest zamknięcie, a następnie zwłóknienie i docelowy zanik żylaka.

Zabieg skleroterapii przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które zmagają się z niewydolnością żył o mniejszym nasileniu. Tak więc skleroterapia jest świetnym rozwiązaniem dla osób z widocznymi pajączkami, zmagającymi się z żylakami miejsc intymnych, częściową niewydolnością żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej, zmianami naczyniowymi na piersiach oraz pośladkach. Zabieg skleroterapii można również wykonać u osób, u których doszło do wznowienia żylaków po innym zabiegu lub po przebytym zapaleniu w naczyniach.

Zabieg skleroterapii jest szybki i bezpieczny dla pacjenta — nie wymaga zarówno hospitalizacji, jak i pozabiegowego leczenia, czy nawet znieczulenia. Skleroterapia to zabieg usuwający żylaki, który może zostać wykonany u prawie każdego pacjenta przez cały rok. Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie badania USG Dopplera, dzięki któremu flebolog Warszawa zorientuje się dokładnie, gdzie występuje problem.

Przeciwwskazaniem do zabiegu skleroterapii jest ciąża, gorączka, nasilone zmiany skórne, brak możliwości poruszania się po zabiegu, niektóre wady wrodzone, a także reakcja uczuleniowa, na któryś z przygotowanych do podania preparatów. Skleroterapia polega na podawaniu do światła naczynia specjalnego preparatu, którego stężenie jest dobierane indywidualne do pacjenta, a także leczonego schorzenia. Preparat znajduje się w strzykawce i jest podawany bardzo cienką igłą. Część naczyń żylnych lepiej reaguje na skleroterapię pianową, natomiast inne na skleroterapię płynową. Po zabiegu pacjent jest w pełni sprawny, a w celu zwiększenia bezpieczeństwa pacjenta wskazane jest jak najszybsze rozpoczęcie chodzenia, aby zwiększyć przepływ krwi.

Ostatnio dodane opinie (0)
Dodaj swoją opinię o klinice
Twoja ocena ogólna:

Podobne kliniki w Warszawie

Fałdy tkanki tłuszczowej, znajdujące się w oko...
Idealna, pozbawiona jakichkolwiek niedoskonałośc...
Odstające uszy oraz wszelkie inne nieprawidłowo...
MICRO&NANOFAT, czyli wypełnianie i odmładzanie w...
Medycyna estetyczna nie jest wyłącznie dla kobie...
Blizny potrądzikowe Warszawa to zmiany skó...